השילוב המנצח

יום אחרי שחזרתי מאילת מתחרות איש הברזל אני מפנה זמן וכותב את הסיכום שלי לתחרות הכי גדולה בארץ מבין כל ענפי הסבולת.
השנה יצאנו משלחת ענקית:
22 מתחרים מתוכם ארבעה ברזלנים משוגעים שעשו את המלא:
יעקב אייזנברג, עופר כץ, ד”ר אריאל שוורץ, ומאמן הקבוצה דן קוני

12 ספורטאים חצי משוגעים שעשו את חצי המרחק :
בני גוזיק, עידן אדרי, טטיאנה סיטניקוב, אורן טיני, גיא דגן, הראל טיקטין, מיכל פרימור, דורון בלוך, נמרוד אבני, אייל רוזנר, עידית חסקל, ומנכ”ל הקבוצה נמרוד אלימלך.

ועוד שתי שלשות: אבירם אזערי (שחיה ורכיבה) + יששכר אזולאי (ריצה), ושרון גור הצטרפה לרוכב נוסף כשהיא עשתה את השחיה ואת הריצה והרוכב את החלק של הרכיבה.

שלושה ילדים התחרו בישראקידס (איש הברזל של הילדים): יותם הופמן, בן אזולאי, סער אורינגל.

השנה יותר מתמיד התנאים היו מאתגרים מתמיד, תנאי קיצון, קור עז של 4-6 מעלות בחוץ, רוחות שמגיעות גם ל-50 קמ”ש, יובש רגיל של אילת, ו-1,930 מתחרים מ-24 מדינות שונות, כולל כל האלופים של השנים האחרונות הגיעו להתמודד על התואר הנחשק – תואר איש הברזל.

240 מתוכם התחרו באיש הברזל המלא – סה”כ 226 ק”מ ( 3.8 ק”מ שחיה, 180 ק”מ אופניים, 42.2 ק”מ ריצה)
60 שלשות למרחק המלא
1,200 מתחרים בחצי המרחק – 113 ק”מ
400 שלשות למרחק של החצי

קודם הישג אישי:
לי הייתה תחרות מדהימה. הייתי מדורג במקום ה-10 הכללי (בגלל זה קיבלתי את המספר 10) ומקום 6 מתוך הישראלים.
זינקנו לשחיה שהייתה חלקה טובה ומהירה שממנה יצאתי במקום השני ביחד עם דן אלתרמן (אחד מהתאומים) בשיא חדש של 48:34 דקות.
החילוף שבין השחיה לרכיבה לקח קצת זמן, כ-4 דקות, בעיקר בגלל הלבוש החם שהייתי צריך ללבוש בגלל הקור והרוח בהרים.
יצאתי שני לרכיבה ואחרי 16 ק”מ של טיפוס שהם כ-800 מטר לגובה הייתי במקום ה-3 אחרי דן אלתרמן וההולנדי ברט קנדל שבסופו של דבר גם ניצח את התחרות כמו בשנה שעברה.
הרכיבה הלכה ממש טוב (למרות שזה החלק החלש שלי), המתחרים הזרים מדרג העלית הגיעו אלי ועקפו אותי כבר ב-90 הק”מ הראשונים ששם הצלחתי להשיג את דן אלתרמן שהלך ונחלש.
בר רזידסקי, תום מרמרלי, ודימה גרבובסקי הם הישראלים שהצליחו לעבור על פני בקטע הרכיבה הארוך, שאותו סיימתי בזמן של 6 שעות ו-8 דקות וירדתי לריצה אחרי חילוף די מהיר מדורג במקום ה-8 הכללי ו-4 בין הישראלים , כשרק דימה גרבובסקי הוא בקטגרויית הגיל שלי.
מרתון הריצה מתחיל בירידה תלולה של 7 ק”מ ואז נכנסת ל-2.5 ק”מ של ריצת שטח בשטח קשה מאוד, וממשיכה למטה בעוד כ-3 ק”מ בירידה תלולה מאוד עד לטיילת של העיר איילת, שם אנחנו מבצעים עוד 3 סיבובי ריצה נוספים.
הריצה היתה בתנאי קיצון בלתי רגילים – שינויי מזג האוויר היו מטורפים מחום לקור והרוח היתה חזקה מאוד ומנעה מכולם לרוץ מהר. דן אלתרמן חלף על פני בזמן הריצה (כנראה ששמר יותר כוחות לריצה), אבל בגלל התנאים מספר מתחרי עלית פרשו, שניים מהם היו לפני – תום מרמרלי אלוף הישראמן 3 שנים ברציפות פרש בגלל שלא הרגיש טוב, וסרג’יו מרקז הפורטוגלי שהיה מועמד לניצחון פרש אחרי 15 ק”מ ריצה.
את הריצה סיימתי בזמן של 3 שעות ו-42 דקות.
סה”כ – 10:49.0 – מקום שביעי כללי, רביעי מבין הישראלים, ושני מקטגוריית הגיל (30-34).

בין יתר הספורטאים שלי היו פנים מוכרות מהקריות שעשו שינוי גדול בחייהם ונכנסו לפעילות גופנית כדרך חיים.
בין משתתפי המרחק המלא היה ד”ר אריאל שוורץ – רופא השיניים בעל קליניקה SIMPLE SMILE. ד”ר שוורץ גמא את המרחק המלא ב-15:12.0. ד”ר שוורץ מצליח לשלב עבודה במשרה מלאה פלוס ויש לו שלושה ילדים, הוא התחרה תחת הקטגוריה 40-44.
עופר כץ בן 50 התחרה במרחק המלא. עופר תושב כפר ביאליק נשוי לעירית (שרצה איתו את 26 הק”מ האחרונים של המרתון) + 5 ילדים, הוא הבעלים של מפעל ברגי היסוד – “מוט בורג”. עופר גמא את המרחק המלא ב-14.41.30 שעות.
עופר כץ היה על סף ויתור על התחרות בגלל שלפני שישה שבועות נפל מאופניו באחד האימונים ושבר את עצם הבריח, אבל בכל זאת הצליח להשתקם הרבה בזכות פיזיוטרפיסט הקבוצה אריק בן משה.
יעקוב אייזנברג שהתחרה גם הוא במרחק המלא גמא את המרחק בתוצאה נפלאה של 13:31.0. יעקב התחרה בגילאי 40-44. יעקוב איזנברג הוא איש קבע בחיל האוויר בבסיס הטכני ומנהל קבוצת הרכיבה “המדבשים” – שחברת 4fitness בשיתוף פעולה מלא איתם. יש לציין שיעקב איזנברג היה בחור כבד משקל לפני כ-4 שנים ושקל 120 + ק”ג. כיום הוא אחד מספורטאי הסבולת המובילים בצפון ומאמן רכיבה מוערך מאוד.

בחצי המרחק
טטיאנה סיטניקוב (“טניה”) – הפתיעה את כולם בתוצאה מדהימה כשסיימה במקום 4 בקטגוריית הגילאים שלה 45-49, דקה וחצי אחרי המקום השלישי, בזמן של 07:09.52 שעות.
יש לציין שטניה למדה לרכב רק לפני כשנה על אופני כביש, ועד לפני מספר חודשים פחדה לרדת ירידות עם האופניים. כיום היא נחשבת לאחת הספורטאיות החזקות בקבוצה.

עו”ד אייל רוזנר
הבן אדם שעשה את המהפך הכי מדהים שאני ראיתי. פגשתי את רוזנר לפני 8 חודשים במשרד שלו עם כרס על השולחן, שוקל 119 ק”ג. הוא ביקש ממני להכניס אותו לפעילות גופנית כי אמר שהוא צריך מסגרת.
משם הסוף היה ידוע מראש. אדון רוזנר לא החמיץ אימונים, הוא התחיל בשחיה עבר לאופניים ואז לריצה ולשילוב ביניהם. כיום אדון רוזנר אחרי חצי איש ברזל בצורה מדהימה עם תוצאה יפה מאוד למישהו שלא רץ מטר לפני פחות משנה, והוא במידה Medium ושוקל 82 ק”ג.
רוזנר התחרה בגילאי 40-44 ועשה תוצאה של 8:28.16 שעות.
יש לציין שרוזנר אב ל-4 ומצליח לנהל אורח חיים בריא תוך כדי שילוב של חיי משפחה מופלאים.

עו”ד הראל טיקטין משמשית הגיע שני מבין משתתפי 4fitness בתוצאה של 06.58.59 שעות. הראל התחרה בגילאי 45-49.

הראל הגיע אחרי נמרוד אלימלך, מנכ”ל 4fitness, שעשה תוצאה נפלאה של 6:31.10 שעות אחרי שיצא מהמים בעשירייה הראשונה של המתחרים. נמרוד התחרה בגילאי 35-39.

עידן אדרי מקיבוץ סער היה נוסע כל בוקר כחצי שעה לאימון שהתקיים באיזור הקריות ובזכות ההתמדה והנחישות שלו סיים את המרחק עם חיוך ענק ומוטיבציה לעוד. עידן סיים בתוצאה של 7:58.0 שעות והתחרה בגילאי 45-49.

אורן טיני – איש קבע נוסף מהקבוצה התחרה בגילאי 35-39,בתוצאה של 7:33.0 שעות. יש לציין שאורן התחל לעסוק בספורט לפני שנה וחצי בלבד!

גיא דגן -איש קבע שמתאמן עם הקבוצה רק בסופי השבוע בגלל העומס שיש עליו בצבא, ששם הוא מבצע את האימונים בצורך עצמאית ע”פ תוכנית אימונים מובנת שבונה לו אותה דן קוני. גיא גם הוא בתחרות חצי איש הברזל הראשונה שלו עשה 8:47.0 שעות. גיא התחרה בגילאי 40-44.

נמרוד אבני – מאמן נבחרת הנוער של קבוצת 4fitness בענף הרכיבה הגיע במקום השלישי מבין משתתפי הקבוצה לקו הסיום, עם שחיה ורכיבה חזקות מאוד וריצה קשה מאוד. יש לציין שנמרוד כבר לא ילד – הוא המתחרה הבוגר ביותר בקבוצה, והתחרה בגילאי 50-54.

מיכל פרימור – מהישוב הושעיה היא סגנית מנהלת בבית ספר בטבריה, התמידה מאוד באימונים והצליחה מאוד בתחרות הרראשונה שלה בסדר גודל כזה. קטגוריית הגיל שלה היא 40-44 והיא סיימה את המרק בתוצאה של 9:02.0 שעות.

דורון בלוך התחרה בקטגוריית 45-49 וגמא את המרחק בתוצאה של 8:17.0 שעות. דורון נחשב לרץ חזק מאוד שעשה כבר מספר מרתונים בחייו והפעם ניסה לאתגר את עצמו בעוד כמה ענפי סבולת מעניינים.

בני גוזיק מרפא”ל התחרה לגילאי 50-54. בני הגיע אלינו לענף הריצה לפני כשנה ורצה לשפר את יכולות הריצה שלו, ומשם התגלגל לשחיה ורכיבה. בני עשה תוצאה של 7:53.30 שעות.

עידית חסקל – סייעת בגן ילדים – הצליחה לגמוא את המרחק בתוצאה של 9:32.0 שעות. חשוב לציין שעידית עשתה את כל מה שיכולה בשביל להתמיד באימונים בעיקר בצורה עצמאית בגלל חוסר הזמן והעבודה התובענית. עידית התחרתה בקטגוריית 40-44.

בשלשות 
אבירם אזערי ויששכר אזולאי הרכיבו שלשה בזוג כשאבירם שוחה ורוכב ויששכר רץ. יש לציין שאבירם לא יכל לרוץ בגלל ניתוח ברך שעבר מספר חודשים לפני התחרות, אך כפי שרואים הוא השתקם בצורה מופלאה וסיים את שני הקטעים הקשים הללו בתחרות.
שלשה נוספת עשתה שרון גור כשהצטרפה לרוכב מקבוצה אחרת בשביל להשתתף בשחיה ובריצה. שרון סיימה עם חיוך ענק על הפנים ואמרה שמחכה כבר לשנה הבאה לעשות אתכל המרחק בצורה עצמאית.

בתחרות היו גם מקצי ילדים “ישראקידס” בהם השתתפו יותם הופמן, בן אזולאי וסער אורינגל שהגיעו להרגיש את אווירת החג אשר פקדה את העיר אילת, ולשאוף קצת אווירה ומוטיבציה מחברי הקבוצה הבוגרת.

X